loading ...

Międzynarodowa dystrybucja i usługi w zakresie materiałów o wysokiej wydajności

Energia i rozwój cen: działać i nie reagować

W tej chwili rynek stali nierdzewnej jest, jakżeby inaczej, zdominowany przez temat energii. Na przełomie kwietnia i maja 2022 roku, radziliśmy naszym klientom, aby nie kupowali zbyt wiele stali nierdzewnej. Rekomendacja była słuszna, poniewz ceny nie zmieniaja sie radykalnie. Dziś, mimo że nikiel jest na tym samym poziomie cenowym (20 500 USD) co w lutym i prawie nie mówiliśmy wtedy o kosztach energii, jesteśmy średnio 20% poniżej ówczesnego poziomu cen. Ostatni raz dzisiejszy poziom cen mieliśmy latem 2021 roku, kiedy nikiel był na poziomie 16'000 USD. W tym samym czasie huty ogłaszają, że drastycznie zmniejszają moce produkcyjne (Arvedi/AST i Acerinox) i wprowadzają dopłaty do energii w wysokości od 300 do 500 euro, które w średnim terminie wzrosną do 1000 euro. Jak to możliwe? Szaleją nie tylko politycy, ale także rynki. Realistycznie rzecz biorąc, cena stali nierdzewnej powinna wynosić około 4 euro, ale w rzeczywistości jest czasami znacznie poniżej 3,50 euro. Gdy w marcu ceny nagle gwałtownie wzrosły, kupujący nie wiedzieli, co się dzieje, materiał leży teraz w magazynach i dopiero powoli znajduje odbiorce. Chociaż dla wszystkich powinno być jasne, że ceny wkrótce znacznie wzrosną, mamy do czynienia z cenami wyprzedażowymi. Również na rynkach energetycznych obserwujemy obecnie wygórowane ceny i podobnie jak jeszcze w marcu spekulacje i rynki terminowe mają negatywny wpływ na rozeznanie cenowe. Napełnianie magazynów "na chybił trafił" prowadzi do ekstremalnych wzrostów cen na "rynku spot"; jak tylko magazyny zostaną zapełnione, sytuacja się uspokoi. W lutym/marcu będzie znowu ciekawie, w zależności od tego, jak mroźna była zima, czy francuskie elektrownie atomowe znów pracują i jak dobrze radzi sobie gospodarka. Jeśli rzeczywiście nastąpi recesja, a my osiągniemy cel 10% oszczędności energii, nie będzie problemu. Kiedy w 2011 roku w Japonii doszło do katastrofy w Fukushimie i trzeba było wyłączyć wszystkie elektrownie jądrowe, nie zauważyliśmy tego w naszych dostawach stali nierdzewnej. W bardzo krótkim czasie elektrownie przestawiły się w 100% na nocne zmiany.   

12.09.2022

Nowa usługa: GIĘCIE!

Oferujemy usługę gięcia stali nierdzewnej oraz stali wysokojakościowej.

Gięcie stali do 5mm grubości, długość gięcia: 4m

NOWY LASER BYSTRONIC BYSMART FIBER 3015

Z przyjemnością informujemy, że centrum serwisowe Hempel Special Metals w Sosnowcu wzbogaciło się o nowe możliwości produkcyjne uruchomione w lutym 2022.

Nasz park maszynowy został rozszerzony o nowy, nowoczesny laser Bystronic Bysmart Fiber 3015, który wraz z już wcześniej działającym laserem CO2 Trumpf o obszarze roboczym 2x4 m w pełni zaspokaja oczekiwania naszych klientów w zakresie cięcia laserowego.

Podstawowe parametry techniczne Bysmart’a:

  • Źródło laserowe Fiber 3000
  • Moc 3 kW
  • Obszar roboczy 1500x3000 mm
  • Możliwość cięcia stali nierdzewnej i aluminium do 12 mm oraz mosiądzu do 6 mm

Głównymi celami inwestycji jest zwiększenie szybkości i wydajności cięcia przy zachowaniu najwyższej jakości obróbki. Osiągamy ten efekt dzięki niezwykle szybkiemu i precyzyjnemu cięciu detali z cienkich blach do 3 mm na laserze fiber oraz cięciu blach od 4 -20 mm na laserze CO2 .

Zgodnie z polityką rozwoju naszej firmy wszystkie działania inwestycyjne i modernizacyjne realizujemy w celu zapewnienia naszym klientom wysokiej jakości usług serwisowych oraz elastyczności i szybkości w realizacji zleceń.

Zapraszamy do współpracy naszych obecnych i nowych partnerów!

Lokalizacje

Switzerland

Hempel Special Metals AG
Zürichstrasse 128
8600 Dübendorf
Phone: +41 (0)44 823 88 00 | Fax: +41 (0)44 823 88 90
Mail: homepagehempel-metals.com
 

Nie ma już żadnej wymówki:

Nie wyrzucaj wysokiej jakości stopów!

Kalkulator wagi

Proszę wprowadzić żądane parametry.

mm
mm
mm
mm
mm
szt

Wynik

GęstośćN/A
WagaN/A